Zasady turnieju golfowego Polonia Open 2020 by Żywiec

Turniej Polonia Open 2020 by ŻYWIEC zostanie rozegrany według przepisów USGA (nowe przepisy 2019!).

 1. ETYKIETA: Golf jest ta dyscyplina sportu która generalnie jest rozgrywana bez nadzoru sędziego. Golf opiera się na integralności każdego zawodnika ze względem na innych zawodników i przestrzeganie zasad. Wszyscy zawodnicy powinni zachowywać się w sposób zdyscyplinowany, demonstrując uprzejmość i sportowe zachowanie przez cały czas, niezależnie od tego jak konkurencyjne mogą być zmagania. „To zasada jest duchem gry w golfa”.
 2. FORMAT GRY: 3 indywidualne rundy „Stroke Play” odegrane we wszystkich kategoriach MEN’S & LADIES, Zawody będą rozgrywane na Mistrzowskim polu wspaniałego klubu THE TRUMP NATIONAL Doral, Floryda.Nie będzie CUT.
 3. STRÓJ:
  1. Obuwie z metalowymi kolcami jest nie dozwolone na terenie całego klubu.
  2. Wszyscy zawodnicy musza nosić koszule z kołnierzami, bez wyjątków.
  3. Kub Golfowy THE TRUMP NATIONAL nie zezwala na ubiór w dżinsy. To również dotyczy ceremonii otwarcia, przyjęć i imprez dodatkowych podczas turnieju, różnych itp. Zostaw dżinsy w domu, będziesz miał lżejszy bagaż 🙂
  4. Spodnie typu CARGO krótkie czy długie są też nie dozwolone na terenie klubu jak i też na polu podczas turnieju.
  5. Prosimy wszystkich mężczyzn o ubranie marynarki podczas ceremonii zamknięcia turnieju. (Krawat lub muszka nie konieczna ale bardzo dobrze widziana ;).

 1. PRZECHOWYWANIE TOREB GOLFOWYCH oraz SZATNIE: THE TRUMP NATIONAL GOLF CLUB będzie przechowywać torby golfowe w ich przechowalniach podczas całego pobytu na TURNIEJU, który obejmuje rundy próbne. Każdemu zawodnikowi zostaną przypisane indywidualne szafki w szatni, jeżeli o to poproszą.
 2. GPS: Korzystanie z GPS jest dozwolone podczas gry w turnieju tylko do pomiaru odległości a nie terenu czy kierunku i mocy wiatru. Karą za naruszenie przepisu GPS jest DYSKWALIFIKACJA. Podczas rundy finałowej każdej czwórce będzie towarzyszył forecaddy.
 3. TELEFON: Przestrzegamy wszystkich zawodników przed używaniem telefonów komórkowych podczas gry. Wyjątek stanowią sytuacje nagłe przypadki lub kontakt z sędzią turnieju.
 4. PRĘDKOŚĆ GRY: MAX. 4 i pół godziny na rundę. będzie to ściśle przestrzegane przez klub. 1-wsza uwaga – bez kary, 2-ga uwaga – 1 „stroke” kary dla wszystkich graczy w grupie. 3-cia uwaga – dodatkowy „stroke” kary dla wszystkich graczy, 4-ta uwaga – Dyskwalifikacja. Wszyscy zawodnicy są zobowiązani używać wózków golfowych – NO WALKING.
 5. PLAYOFF: W przypadku remisu za pierwsze miejsce w Gross i Net będzie dokonana dogrywka na 18-tym dołku. W przypadku remisu za 2 miejsce w Brutto, Chipping play off ze 100 jardów na 18 dołku będą prowadzone aż do skutku. Wszystkie kije golfowe i piłki golfowe muszą być zgodne z przepisami USGA. Zapraszamy do sprawdzenia przepisów na stronie www.usga.com.
 6. Deszczowa pogoda: W przypadku intensywnych opadów deszczu, burzy lub piorunów komitet będzie zmuszony do przerwania gry z konsultacją Sędziego turnieju. Komitet Turnieju dołoży wszelkich starań, aby wznowić grę, najszybciej jak to tylko będzie możliwe, bez tworzenia ryzyka dla zawodników.
 7. TEE TIMES: Shot Gun Start w Czwartek 27 Lutego oraz Piątek 28 lutego o godz 8:00 rano. Wszyscy gracze muszą się zgłosić do wyznaczonych wózków golfowych co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem swojej rundy golfowej. Niezawiadomienie w porę, może prowadzić do 1 uderzenia karnego lub nawet DQ. Podpisane karty z wynikami musza być dostarczone do proshop natychmiast po ukończeniu swojej rundy. Nie przystosowanie sie do tej reguły może spowodować dyskwalifikację w przypadku, gdy członek grupy nie jest w stanie potwierdzić wyniku. W grze „stroke play”, gracz ma możliwości gry 2 piłkami. Mimo to, gracz musi ogłosić do swojego kolegi konkurenta którą piłką gra. Wszyscy gracze są zachęcani do użycia wyznaczonego „Drop Zone” MESKIE TEE: białe zmodyfikowane, KOBIECE TEE: czerwone.
 8. LOKALNE PRZEPISY: Komitet turnieju może dokonywać zmian w zakresie lokalnych przepisów i takie zmiany będą publikowane na stronie POLONIA OPEN 2020 by ŻYWIEC. UWAGA: „Komitet nie ma prawa odstąpić od ZASAD i PRZEPISÓW GOLFA”