18 Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie Polonia Open

Termin: 28 lutego – 3 marca 2018
Miejsce: Fountains Country Club, West Palm Beach

To będzie 18. rok naszej popularnej imprezy turniejowej i 10. rok pod patronatem Senatu RP jako Mistrzostw Świata Polonii.

Nasz turniej od samego początku zaczął się od naprawdę wysokiego poziomu. Kluby takie jak Polo Golf & Country Club, The Breakers East & West, Tesoro Club i PGA Village zrobiły dużą różnicę w rozwoju i utrzymaniu Polonia Open przez Żywiec na tym poziomie. Po raz kolejny bardzo udane turnieje w latach 2011 – 2015 w The Fountains Country Club, 2016 w Heron Bay i zeszłoroczny świetny turniej w Jacaranda GC, decyzja była bardzo trudna, ale postanowiliśmy wrócić do Palm Beach do znanego prywatnego klubu The Fountains i zatrzymaj się w Courtyard Marriott w Boynton Beach w odległości 15 minut od siebie. Przyjazny, wygląda na łatwy, ale oba pola golfowe są bardzo trudne. Pole golfowe Fountains West przez długi czas było gospodarzem kwalifikacji wstępnej do Hondy Classic 2018. Jak co roku w przeszłości, kolejny turniej będzie wydarzeniem specjalnym. Mamy już potwierdzenie od bardzo znanych celebrytów, które pojawią się na Polonia Open by Żywiec. Oczekujemy również, że gospodarzem wydarzenia będzie wiele znanych osób ze świata polskiego i polonijnego sportu, życia kulturalnego, polityki, biznesu, filmów i rozrywki.

Program Polonia Open 2018

20-26 lutego

Możliwość zorganizowanych wyjazdów na liczne wyprawy na Karaiby czy Bahamas oraz finałową rundę PGA Honda Classic lub wspaniałą wycieczkę do rezerwatu Indian (KAHAYATLE Native Tours).

25-28 lutego

Dla zainteresowanych rundy próbne (opłata $79.00 i $60.00 za rundę w zależności od pory dnia).

28 lutego (środa)
godz. 19.00

Przyjęcie powitalne w Fountains CC, rejestracja i zapoznanie się z klubem oraz rozkładem turnieju.

1 marca (czwartek)
godz. 6.30-8.30

Śniadanie. Start pierwszej rundy turnieju według rozkładu: SHOTGUN start. 8:30 AM Mężczyźni i Kobiety na polu WEST. Po rundzie lunch i ogłoszenie wyników.

1 marca (czwartek)
wieczór

Wolny wieczór

2 marca (piątek)
godz. 6.30-8.30

Śniadanie. Start drugiej rundy turnieju według rozkładu:
SHOTGUN. Start 8:30AM Mężczyźni i Kobiety na polu SOUTH. Po rundzie lunch i ogłoszenie wyników rundy.

2 marca (piątek)
godz. 19.30-22.00

Chipping & Putting Tournament Jedzenie i Drinki. Ogłoszenie wyników po dwóch rundach i podanie rozkładu Tee Times na finałowy dzień turnieju. Courtyard – Biuro Prasowe Zawodów

3 marca (sobota)
godz. 6.30-10.30

Śniadanie i start finałowej rundy na polu WEST według przydzielonych tee times z 1 dołka. Start 8:00 am.

3 marca (sobota)
godz. 18.30-22.30

Kolacja w sali bankietowej klubu Fountains z uroczystym tradycyjnym wręczeniem medali i granatowych marynarek zwycięzcom turnieju oraz rozdaniem pozostałych nagród.

4 marca (niedziela)

Relaks po turnieju i finałowych emocjach z możliwością skorzystania z wielu lokalnych atrakcji np. z Wspaniałej wycieczki do rezerwatu Indian (KAHAYATLE Native Tours) lub wyprawy statkiem lub samolotem na Bahamas.

Galeria

Videorelacje

Wyniki turnieju