8 Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie Polonia Open

Termin: 13 lutego – 16 lutego 2010
Miejsce: PGA Golf Club, Port St. Lucie

Jest to już ósmy, kolejny turniej edycji Polonia Open, a czwarty jako Polonia Open by ŻYWIEC. Po wspanialej imprezie roku 2006 i 2007 w prestiżowym Palm Beach Polo Golf & Country Club. Organizatorzy, chcąc urozmaicić imprezę 2008, postanowili zaprosić tym razem zawodników do PGA Golf Club.

Oczywiście obiektów PGA nie potrzeba reklamować, gdyż są one prowadzone na najwyższym światowym poziomie. Wielkim plusem tego właśnie miejsca jest również lokalizacja hoteli w samym PGA Village, co uchroni wszystkich od codziennych podróży. Nie można też nie wspomnieć, że to właśnie tu, w Port St. Lucie, mieszka od niedawna jeden z najlepszych golfistów świata – Tiger Woods.

Turniej zostanie rozegrany na polach „Wanamaker” i „Dye” oraz „Rider”. Zawodnicy będą klasyfikowani w systemie gross oraz handicapowym net, pozwalającym na współzawodnictwo graczy o różnym stopniu zaawansowania. Dzięki temu systemowi w turnieju mogą brać udział wszyscy polonijni i polscy gracze z handicapem (zob. Warunki kwalifikacyjne). Start jak zwykle według przydzielonych „tee times” oraz „cut” kwalifikujący po dwóch dniach, do rundy finałowej. Nie zapominając oczywiście o tych, którzy nie przejdą kwalifikacji do finału, organizatorzy przygotowali dodatkową rundę na pięknym polu „Rider”. (przewidziane nagrody pocieszenia). Główni zwycięzcy turnieju w kategoriach gross i net otrzymają tradycyjnie oprócz nagród prestiżowe marynarki mistrzów z emblematem Polonia Open.Radzimy nie zwlekać z zapisem do turnieju ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, bardzo wysokie zainteresowanie imprezą oraz konieczność niezwłocznej rezerwacji przelotów i miejsc noclegowych. Wcześniejszy zapis pozwoli na uzyskanie dobrej ceny za nocleg.

Program Polonia Open 2008

10-13 lutego

Zawodnicy mają opcję gry (na własny koszt) na wielu polach w Port St. Lucie i okolicach.

12-14 lutego

Dla zainteresowanych rundy próbne (opłata $89.00 za rundę), po godz. 2 po południu tylko $55 za rundę.

13 lutego (środa)
godz. 19.00

Dla zainteresowanych rundy próbne (opłata $89.00 za rundę), po godz. 2 po południu tylko $55 za rundę.

14 lutego (czwartek)
godz. 8.00 i 10.00

Pierwsza runda Turnieju według rozkładu Tee Times Grupa „A” o godz. 8.00, a Grupa „B” o godz. 10.00.

15 lutego (piątek)
godz. 8.00 i 10.00

Start Drugiej rundy Turnieju według rozkładu Tee Times Grupa „A” o godz. 8.00, a Grupa „B” o godz. 10.00.

15 lutego (piątek)
godz. 20.30

Ogłoszenie wyników po dwóch rundach i podanie rozkładu Tee Times Grupy „I” Finałowej i Grupy „II” która nie przeszła CUT w Biurze Prasowym Zawodów

16 lutego (sobota)
godz. 8.30

Start Rundy Finałowej grupy „I” na polu „DYE” oraz grupy „II” na polu „Rider” (specjalne nagrody dla zwycięzców grupy II + longest drive i closest to the pin.

16 lutego (sobota)
godz. 19.00-23.00

Bankiet w sali bankietowej „PGA Country CLUB” z uroczystym wręczeniem granatowych marynarek zwycięzcom turnieju oraz rozdaniem pozostałych nagród. Część rozrywkowa – chyba kabaret, ale na razie ANI MRU-MRU

Galeria

Videorelacje

Wyniki turnieju