Language  EN

2020 Tournament is coming up in:

 February 26-29, 2020 -  FL USA

Breaking News! :

CONGRATULATIONS TO ALL 2019 POLONIA OPEN by ZYWIEC CHAMPIONS GROSS OPEN WORLD CHAMPIONS EVA MAZUR & ALEK MIERZEJEWSKI- NET WORLD CHAMPIONS BOZENA MROWIEC & ANDREJ ZABORSKY, MIDAM WORLD CHAMPION JANUSZ BACZYK , SENIOR WORLD CHAMPION JACEK KUSZNERKO.

2019

Sobota, 2 marca

Alek Mierzejewski i Ewa Mazur mistrzami 

  

 

To już trzecia! Prezes PAGA założył marynarkę Ewie Mazur, która obroniła tytuł sprzed roku

 

 

 Mistrz sprzed roku, Janusz Bączyk, wręczył medal PKOlu , marynarkę i symboliczną flagę z 18 dołka nowemu chamionowi, Alekowi Mierzejewskiemu

 

 

Duma ojca. Mariusz Mierzejewski (z prawej) i jego syn, mistrz Polonia Open 2019

 

 

Marzenie polonijnego golfisty

 

 

I jeszcze raz Ewa Mazur i Alek Mierzejewski

 

 

Oni się cieszą z marynarek i medali.  I znowu wygrała Polonia Open by Żywiec

 

 

 Zwycięzcy. Bo w Polonia Open nie ma przegranych

 

 

To nie Oscary, to Polonia Open by Żywiec

 

 

 

 Jak prezes z prezesem. Krzysztof Krzystyniak, prezes Podhale Golf Club, żegna Sławomira Pińskiego (z lewej), dyrektora zarządzającego Binowo Park Golf Club. Do zobaczenia za rok.

 

 

 Gotowi do odjazdu. Polonia Open był dla grupy golfistów z Polski ostatnim turniejem ich ameykańskiego tournee

 

 

 Na gali rozdania nagród nie zabrakło najlepszej wódki z Sierakowa

 

 

 Wódka Sieraków to wysokogatunkowy trunek

 

 

 Smak wódki Sieraków jest tak samo niezapomniany, jak swing na 18 dołku

 

Ewa Mazur po raz trzeci z rzędu i Alek Mierzejewski po raz pierwszy zostali zwycięzcami Polonia Open by Żywiec 2019. O ile zwycięstwo Ewy nie podlegało dyskusji już po pierwszej rundzie, a tyle walka wśród mężczyzn była niezwykle wyrównana. Mierzejewski (19 l.), który po pierwszej rundzie miał aż 6 punktów straty do lidera (Janusza Bączyka), w dwóch następnych pokazał klasę mistrza. W obu uzyskał najlepszy wynik. Wygrał z przewagą dwóch uderzeń nad Konradem Deką i Michałem Kozubem. Czwarty był obrońca tytułu, Janusz Bączyk (5 uderzeń za zwycięzcą).

- To był wspaniały turniej, mocna konkurencja i wspaniała pogoda. Od 5 dołka w trzeciej rundzie wyszedłem na prowadzenie i już od tego momentu poszło. Wrócę za rok, by bronić tytułu - Mierzejewski powiedział  TvAntenna.

 Trzecie miejsce, po dogrywce z Deką na 18 dziurze, wywalczył Michał Kozub. Mimo drugiego i trzeciego miejsca reprezentantów Chicago, górale z Wietrznego Miasta byli załamani. - Przegraliśmy - rzucił przez zęby Krzysiu Krzystyniak, gdy Mierzejewski trafił do dołka na ostatniej dziurze. Być może za bardzo nastawili się na walkę z Bączykiem, nie doceniając młodego golfisty z Connecticut.

Szczęśliwy był też Janusz Bączyk. Uzyskał taki sam wynik punktowy, jak przed rokiem. Wtedy ten rezultat dał mu tytuł mistrza, teraz "tylko" czwarte miejsce.

- Przegrałem 5 trafieniami, to mniej więcej dwa uderzenia na runde. Mój wynik dał mi rok temu zwycięstwo, teraz przegrałem z trzema zawodnikami. To pokazuje, o ile silniejsza była konkurencja - powiedział nam Janusz Bączyk. - Z gry jestem zadowolony, szykuję na turniej za rok. Jeszcze nie przegrałem! - dodał na zakończenie.

Turniej pań to było przedstawienie jednej aktorki. Tytułową rolę zagrała Ewa Mazur z Kanady. Ewa "szła" jak burza praktycznie od pierwszego dołka. Wygrała z przewagą lat świetlnych nad konkurentkami. Miała 19 uderzeń nad drugą w klasyfikacji Brygidą Morańską. Trzecia, Elżbieta Górska, straciła 24 uderzenia.

To, co nam się podoba u pań, to to, że trzymają ze sobą sztamę. Gratulują sobie nawzajem po udanym uderzeniu, doradzają. To jest piękne, bo golf to nie rywalizacja na śmierć i życie, ale przede wszystkim fun.

 

 

 Alek Mierzejewski i Ewa Mazur toast za zwycięstwo wznieśli Żywcem

 

 

 Zamiast szampana, na Aleka Mierzejewskiego lano Żywca

 

 

 Fani Mierzejewskiego nie kryli radości z triumfu młodego golfisty

 

 

Ewa Mazur i Alek Mierzejewski. Ona po raz trzeci, on po raz pierwszy

 

 

Ta flaga z ostatniego dołka trafiła do zwycięzcy turnieju

 

 

Ewa Mazur w akcji

 

 

Elegancki swing Mierzejewskiego

 

 

 

 Brygida Morańska dzielnie walczyła przez trzy rundy. Przegrała tylko z Ewą Mazur

 

 

Konrad Deka ocenia tor do dołka. Janusz Bączyk ma chwilę wytchnienia

 

Janusz Bączyk przegrał z młodszymi. Zagrał świetne trzy rundy, a mimo tego zajął czwarte miejsce

 

 

Piekny model hondy z salonu Ed Morse Honda czekał na golfistę, który na 9 dołku strzeli Hole-in-One. Nie doczekał się. Może za rok...

 

 

Ekskluzywny catering dla sędziów na Hole-in-One

 

 

 Solidny w biznesie, solidny w życiu. Na Krzysztofa Wojtowicza, od samego początku sponsora Polonia Open, zawsze można liczyć. Zgodził się sędziować Hole-in-One. Pomagał mu w tym syn Alex Wojtowicz (17 l.)

c

Niech żyje sielanka!

 


Cieszmy się słońcem i ciepłem Florydy. Nie narzekajmy na drobne niedociągnięcia (jeżeli takie w ogóle są). Spójrzmy na tę fotkę (autorem jest Marcin Nenk) z Nowego Jorku. W sobotę zima wróciła, Północ i środek USA znalazły się pod śniegiem 

 

 

 Silna grupa z Chicago w wyśmienitych humorach na śniadaniu tuż przed finałową rundą

 

 

Baner polskiego piwa wita wszystkich gości The Fountains Country Golf Club
 


Finałowe starcie

 

 

 Głębokie spojrzenie w oczy. Bączyk i Deka. Kto pierwszy spasuje?

 

 

 Przymierze młodych. Kozub, Deka, Mierzejewski

 

 

 Żywiec przypomina o pragnieniu

 

 

 To się nazywa parcie na szkło. A czas leci. "Starter" Jerry już włączył stoper

 

 

Jerry "Starter"- wielki przyjaciel polskich golfistów

 

 

Rozgrzewka Konrada Deki i Aleka Mierzejewskiego

 

 

Leć piłeczko, leć... Deka, Kozub, Bączyk i Mierzejewski

 

 

Ewa Mazur. Koncentracja, siła, technika. Nic dziwnego, że zdecydowanie prowadzi

 

 

Cel już blisko. Panie otoczyły dołek

 

 

Puttuje Brygida Morańska

 

 

 Elżbieta Górska na 10. dołku

 

 

 Dobra robota! Jedziemy dalej. Ewa Mazur i Brygida Morańska

 

 

 Ranger Todd ma naprawdę przyjemną pracę

 

 

 Ten baner Żywca przypomina, że na końcu czeka nagroda

 

 Ziggy Zięba, przyjaciel Polonia Open, przyjechał na finałową rundę, by kibicować golfistom. Jak zwykle elegancki Ziggy, założył z tej okazji stosowną koszulkę

Piątek, 1 marca

 

 Przetasowania na szczycie

 Tak to jest, jak próbuje się być Speedy Gonzalesem. Pospieszyliśmy się i ogłosiliśmy, że liderem jest Łukasz Halupka. A to nie jest prawda, chociaż, gdyby był, też byśmy się cieszymli. W każdym razie Łukasza i innych zainteresowanych bardzo przepraszamy za zamieszanie.

Druga runda przyniosła zmianę na szczycie tabeli. Liderem, po rundzie rozegranej w Indian Spring, został Michał Kozub (+10). Drugi jest Alek Mierzejewski (+12). Alek tę rundę miał bardzo udaną - 74 uderzenia. Janusz Bączyk, lider po pierwszej rundzie, uzyskał 81 uderzeń. Przed finałową rundą ma +13. Taki sam wynik ma jego główny rywal, Konrad Deka, który w piątek strzelił 79. Między tą czwórką rozegra się walka o zwycięstwo.

W czołówce panuje tłok. Lidera od czwartego w klasyfikacji Deki dzielą tylko 3 punkty. W sobotę zapowiada się super rozgrywka. Ten, kto pokaże silniejsze nerwy, wygra. 

W każdym razie Janusz Bączyk i Alek Mierzejewski stoczą w sobotę walkę z dwoma reprezentantami Chicago. Czy wytrzemają psychicznie? Czy Bączyk obroni tytuł mistrza Polonia Open? A może granatowa marynarka przypadnie młodziutkiemu Mierzejewskiemu z Connecticut, wychowankowi PAGA? Ponoć ma - mówiąc kolokwialnie - mocną głowę. Czy tej dwójce z Wietrznego Miasta nie zadrzy ręka? O tym dowiemy się w sobotę, ok. 3 pm. Finałowa runda rozegrana zostanie w The Fountains Country Golf Club.

 

 Michael Kozub, Paweł Gąsior (w środku) i jeden z liderow Łukasz Holubka (z prawej)

 

Panie Januszu, graj Pan!

Bączyk znowu narzekał na pracę reporterów TvAntenna. "Tylko z nimi są kłopoty, gdyż chcą być wszędzie i wszystko zobaczyć :) ",

W czołówce panuje tłok. Lidera od czwartego w klasyfikacji Dekę dzielą tylko 3 punkty. W sobotę zapowiada się super rozgrywka. Ten, kto pokaże silniejsze nerwy, wygra. 

Pytaliśmy kilkunastu golfistów i wszyscy podkreślają, że pole w Indian Spring jest trudniejsze od  tego w Fountains Club. - Jest bardziej wymagające, ale też ciekawiej zaprojektowane - powiedział Andrew Stawicki z Kanady. - Chciałbym, by tutaj rozegrano turniej za rok.

Wśród pań liderką jest Ewa Mazur (+25), która o 13 uderzeń wyprzedza Brygidę Morańską. Jak widać Ewa pewnie zmierza po trzecie zwycięstwo z rzędu.

 

Cuda się zdarzają

 

Musimy odejść na moment od golfa, bo chwila jest naprawdę niezwykła. Tak bardzo niezwykła, że przejdzie do historii sporti. Dawid Kubacki został mistrzem świata w skokach narciarskich na małej skoczni w Seefeld. Drugi był Kamil Stoch, a trzeci Austriak Stefan Kraft.

Osiągnięcie Polaków jest o tyle sensacyjne, gdyż obaj atakowali z dalekich pozycji. Po pierwszej serii Stoch był 17., a Kubacki 27. Nie tylko się wydawało, było wprost pewne, że najlepsi Polacy stracili wszelkie szanse na medal. Tym bardziej, że Ryoyou Kobayashi - lider po pierwszej serii - wyprzedzał Kubackiego o prawie 20 punktów. Na małej skoczni to strata praktycznie nie do odrobienia, A jednak Polak wygrał. Cuda się zdarzają!
 

 

 Czwartek, 28 lutego

 

Wszyscy przeciw jednemu

 

 

 Ta fotografia jest warta nagrody dla autora...

 

 

Wystartowali punktualnie o 9 rano. Było zimno i pochmurno, ale każdy z nich miał jeszcze gorącą nadzieję, że w sobotę to jemu założą granatową marynarkę

 

 

 Ladies and gentlemen, start yours engines!

 

 

 Humory dpisywały

 

 

Jacy oni przystojni...

 

 

Wiadomo, angielski styl

 

 

 Nie ma to, jak mieć fun

 

 Wielki przyjaciel naszego turnieju, Sławomir Piński, dyrektor zarządzający Binowo Golf Park

 

 

 Czy bez Prezesa na kapitańskim mostku, oni by w ogóle ruszyli?

 

Wystartowali punktualnie o 9 rano. Było zimno i pochmurno, ale każdy z nich miał jeszcze gorącą nadzieję, że w sobotę to jemu założą granatową marynarkę. 

- To walka wszystkich przeciw wszystkim - powiedział Marian Waliczek z Chicago Białka Cup/ Podhale Golf Club. Pochodzęcy z Białki Tatrzańskiej góral wyjaśnił, że ta walka wszystkich ze wszystkimi sprowadza się do pokonania Janusza Bączyka. - Chicago się zawzięło, Chicago chce wygrać z Bączykiem - sprecyzował Waliczek. Czyli nie wszyscy przeciw wszystkim, a wszyscy przeciw jednemu.

Po pierwszym dniu to jednak stary mistrz daje popalić młodym. Na pokonanie 18 dołków potrzebował 75 uderzeń. Mimo - jak twierdzi - reporter TvAntenna kosztował go dwa punkty. Drugi jest Konrad Deka (77). Taki sam wynik uzyskał Michał Kozub. Inny gracz z Chicago, a zarazem jeden z faworytów, Stasiu Galica ustępuje liderowi 7 punktami.

- Było strasznie ciężko, słońce, zmęczenie - powiedział nam Bączyk. - Czuję się wyeksploatowany. - Pierwsze dwa dołki poszły dobrze, ale potem byłem 5 over paar. Musiałem się pilnować, by nie stracić więcej. Konkurencja jest niezwykle silna, oprócz Poniża są wszyscy najlepsi, a doszli jeszcze młodzi.

Gdy mu powiedzieliśmy, że Chicago chce koniecznie z nim wygrać, Janusz Bączyk zareagował ze spokojem. - Stara zasada mówi: "bij mistrza". Zdaję sobie sprawę, że chcą mnie ograć, to ich święte prawo. Gdyby mówili inaczej, kłamaliby,

Lider reprezentacji Chicago, Krzysiu Krzystyniak, jest pewny, że któryś z jego graczy wygra z Bączykiem. Gdyby to im się nie udało, za karę każę im wrócić do Chicago na kolanach - grozi prezes Podhala Club.

 

 

 - To walka wszystkich przeciw wszystkim - uwaa Marian Waliczek z Chicago

 

 

 Konrad Deka jest tylko dwa punkty za Januszem Bączykiem

 

 

 Janusz Bączyk przyznał, że po stracie 40 funtów, golfa musiał się uczyć od nowa

 

 Rywalom wolno marzyć o pokonaniu mistrza

 

 Tygodnie przygotowań do turnieju opłaciły się - Janusz Bączyk prowadzi po pierwszej rundzie

 

 Młody Peter Skorut z Las Vegas za często musiał wygrzebywać się z kłopotów

 

 Ach, jak cudownie mija czas... Jan Morański jest naprawdę zrelaksowany

 

 Nicole, która pilnowała wodopoju i prowadziła latający barek, była najbardziej wyczekiwaną osobą na polu

 

 Amore, amore, amore...

 

 Ż jak życie, życie to Żywiec

 

 Krzysiu Krzystyniak zapewnia, że ktoś z jego chłopaków wygra. A jak nie, będzie kara

 

 Jedyny celebryta. Rysiu Sobiesiak w chwili głębokiej kontemplacji

 

 

Make-up przed ostatnim uderzeniem

 

 

Organizatorzy nie zapomnieli o Tłustym Czwartku

 

 

  Pączki przyleciały z Chicago dzieki Sponsorowi Marianowi Waliczkowi . Były pyszne, Dziekujemy .

 

 

 Zasłużony posiłek po rundzie. Alek Mierzejewski strzelił w drugiej rundzie 74


Nocny chipping i putting

 

Tradycyjnie w czwartek, zaraz po kolacji (serwowano wyjątkowo pyszne żeberka), rozegrano lubiany przez golfistów chipping i putting. Rywalizacja toczyła się w diametralnie innej scenerii niż w latach poprzednich. Zamiast oświetlonego reflektorami pola, wszystko obyło się w dantejskich ciemnościach, tuż obok stawu, na środku którego strzela w górę fontsnna. Dzisiaj w kolorze złocistym.

Chipping wygrał Stanisław Kościelny. Dramatyczny był putting, gdyż dwóch graczy trafiło bezpośrednio do dołka. Byli to Tedd Kalata i Bogdan Goryl. W dogrywce wygrał Goryl.

Nie ma odwrotu. Turniej rozpoczęty!

 

Co za dzień. W Hanoi Trump próbuje zdenuklearyzować Półwysep Koreański. W tym czasie jego były prawnik, skazany na więzienie za oszustwa, gra w Kongresie uczciwego i zatroskanego o przyszłość Ameryki. A Fountains Country Club w Lake Worth na Florydzie szykuje się do najważniejszego turnieju sezonu. 

Te dwa pierwsze wydarzenia zostawmy wielkim agencjom. My zajmiemy się tym trzecim. Na Florydę przyjechało z całego świata 130 golfistów, chyba najwięcej w 19-letniej historii turnieju. Śmiało można stwierdzić, że Polonia Open by Żywiec to największa sportowa impreza rozgrywana poza granicami Polski.

Od czwartku, przez trzy dni, golfiści walczyć będą na polach dwóch klubów. To nowość, z której wszyscy powinni być zadowoleni. I aby taki stan ducha utrzymał się do końca. Powodzenia!

 

Górale pokazują moc. I Prezes zadowolony

 

 

 Nasi niezawodni sponsorzy. Są z nami od lat. Krzysiu i Małgosia Wojtowiczowie (w środku) z Realtors The Keyes Company, Chris Prager z Ed Morse Honda z żoną

 

 

 Janusz Bączyk zaskoczył wszystkich swoją figurą. Czy pomoże mu wygrać po raz piąty?

 

 

 Wieloletni uczestnik naszego turnieju, Jan Skorut (w środku) przywiózł z Utah kolegę Marka Ozgę (po prawej), a z Las Vegas swojego bratanka Petera

 

 

 Prezes PAGA, szef turnieju, ogłosił, że w czwartek start nastąpi o 8.30 rano na South Course

 

 

Ewa Mazur z Montrealu. Czy wygra po raz trzeci z rzędu?

 

 

Brygida i Jan Morańscy na turniej przyjechali prosto z Dominikany

 

 

 Barmanka Erin serwowała tylko Żywca

 

 

Konrad Deka zdradził, że jest w formie i chce wygrać w tym roku

 

 

 Andrew Stenger, PGA, dyrektor techniczny Polonia Open, przedstawił zasady obowiązujące w klubie Fountains Club

 

 

Najlepsze przed Tobą

Contact information

GNS IT c/o Polonia Open
776 A  Manhattan Ave. Suite 106
Brooklyn ,NY 11222
Telephone: 718-389-1010
E-mail: info@poloniaopen.com

Newsletter

Please enter Email Address Selected email exists! Unsubscribed Email Guest deletion failed! Your sign-up request for newsletter has been submitted successfully. Your sign-up request for newsletter has not been submitted successfully. Please try again.

Copyright © 2019, Polonia Open

Powered by Web Design Miami